Spotkanie uczniów klas 0 - III z policjantami

Bezpieczna droga do szkoły

W kilka dni po rozpoczęciu nowego roku szkolnego  policjanci spotkali się z uczniami kilku szkół podstawowych. Naszą szkołę odwiedzili w dniu 9 września. Na holu głównym szkoły uczniowie klas 0 -III wysłuchali pogadanki i szeregu rad nt. „Bezpiecznej drogi do szkoły i do domu”.

Mundurowi z łomżyńskiej komendy odwiedzili uczniów kilku szkół podstawowych w Jarnutach, Czaplicach i Konarzycach.

Pokazywali, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, ale jednocześnie uczyli, że czasem warto nadłożyć kawałek drogi, by bezpiecznie dostać się ze szkoły do domu. Uczyli też ograniczonego zaufania wobec nieznajomych osób i właściwego reagowania np. na rozwścieczonego psa.

Po każdym spotkaniu, dzieci otrzymały w prezencie elementy odblaskowe, pozwalające bezpieczniej poruszać się drogą po zapadnięciu zmroku.