Rok szkolny 2010/2011

6 grudnia 2010
W dniu tym w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Odwiedził nas Święty Mikołaj i wręczył wszystkim dzieciom drobne upominki. Dzieci chętnie fotografowały się z Mikołajem i w zamian za prezenty śpiewały piosenki lub recytowały wierszyki.

13 grudnia 2010

Tego dnia swoją wizytą zaszczycił nas przedstawiciel Jednostki Wojskowej w Łomży. Przybliżył dzieciom wyobrażenie pracy żołnieży, dbający o bezpieczeństwo naszego kraju. Poruszył zagadnienia dotyczące poligonu oraz podziału obowiązków w wojsku.

17 grudnia 2010

W tym dniu przedszkolaki wybrały się do pobliskiej biblioteki, gdzie zapoznały się z regulaminem biblioteki, a także brały udział w konkursie na najładniejszy obrazek i zakładkę. Najlepsi zostali wyróżnieni, ale zostały wręczone również nagrody pocieszenia

20 stycznia 2011

Tego dnia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy, na którym odbyły się rozmaite konkursy, m.in. na najciekawszy strój. Przedszkolaki szalały w rytm wesołej muzyki. Zorganizowano także drobny poczęstynek dla wszystkich uczestników zabawy.

21 stycznia 2011

Gościliśmy u nas licznie przybyłe babcie i dziadków naszych przedszkolaków z okazji zorganizowanego w tym dniu Dnia Babci i Dziadka. Po części artystycznej, dzieci wręczyły babciom własnoręcznie wykonane portrety, a dziadkom papierowe krawaty. Po wspaniałej zabawie, wszyscy z chęcią zajadali się pysznym poczęstunkiem.

21 marca 2011

Powitanie Wiosny i palenie Marzanny

W dniu 21 marca przedszkolaki z Konarzyc starym obyczajem palenia kukły Marzanny pożegnały Zimę, a tym samym przywitały nowoprzybyłą Wiosnę. Marzanna została własnoręcznie wykonana przez dzieci przy pomocy pani wychowawczyni ze starych gazet i ubrań. Przy całym wydarzeniu było bardzo dużo śmiechu i radości

10 maja 2011

Spotkanie ze strażakami, oglądanie remizy i sprzetu strażackiego

W dniu 10 maja przedszkolaki miały możliwość poznać od kuchni pracę tutejszych strażaków. Po paru słowach krótkiego wstępu o ich pracy, nastąpiło zwiedzanie remizy strażackiej a także testowanie wygody wozów, którymi się jeździ na akcje, badanie działania sikawek oraz innych sprzętów związanych z pracą strażaków, którzy bardzo zaprzyjaźnili się z przedszkolakami. Niejeden przedszkolak od tego dnia zaczął marzyć o takiej pracy w odległej przyszłości

1 czerwca 2011

Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca przy Punkcie Przedszkolnym i Bibliotece Publicznej w Konarzycach odbył się Festyn, pt. "Bajkowy Dzień Dziecka". Zaproszono wiele pobliskich przedszkoli wraz z opiekunami. Całą imprezę rozpoczęły dzieci z przedszkola nr 15 w Łomży tradycyjnym polskim polonezem. Każde z nich otrzymało drobny upominek w zamian za piękne wykonanie tańca. Liczne występy wokalno-muzyczne i rrecytacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima umilał gościom słodki poczęstunek wraz z napojami. W międzyczasie dzieciaki mogły do woli szaleć, na rozstawonej w pobliżu trampolinie, a także spróbować pracy na prawdziwym kole garncarskim, w czym pomagał im bardzo sympatyczny Pan Garncarz. Kolejną z atrakcji była także loteria fantowa przeprowadzona przez Klauna, w której wszystkie przedszkolaki mogły zdobyć ciekawe nagrody rzeczowe. Koniec festynu zwieńczyły kiełbaski z grilla, których konsumpcja akurat trafiła na porę obiadową. Po wszystkim tym zostały niesamowite, przyjemne wspomnienia i bardzo zmęczone buzie przedszkolaków po tak dużej dawce szaleństwa jak na jeden dzień.