UKS „ORZEŁ” Z KONARZYC W FINALE KRAJOWYM PIŁKARSKIEGO TURNIEJU O PUCHAR PREMIERA RP

W V turnieju piłkarskim ORLIK „O Puchar Premiera RP”, świetnie zaprezentowała się drużyna z Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORZEŁ” przy Szkole Podstawowej w Konarzycach, prowadzona przez nauczyciela Zbigniewa Żebrowskiego.

Piłkarki zwycięsko przeszły przez eliminacje gminne, półfinały wojewódzkie,  by 10 października na Stadionie Miejskim w Suwałkach, stanąć do walki   w finale wojewódzkim. Po „twardej” i emocjonującej grze, dziewczęta osiągnęły zasłużone zwycięstwo i możliwość udziału w finale krajowym w Warszawie. Zawodniczki reprezentujące UKS „ORZEŁ” dwa lata wcześniej w finale wojewódzkim zdobyły II miejsce i jednej bramki zabrakło im
do pełnego szczęścia, żeby móc zmierzyć się z rywalkami w Warszawie. W tym roku w nieco zmienionym składzie,  nie dały szans rówieśniczkom i pokazując charakter oraz umiejętności odniosły znaczący sukces.

Finał Krajowy V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP odbył się wciągu czterech dni października w Warszawie. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem świetnej organizacji imprez sportowych i  towarzyszących o charakterze rozrywkowym. Pierwszego dnia dziewczęta wzięły udział w nagraniu telewizyjnym, piłkarskiego quizu wiedzy o piłce nożnej w hali Torwar. W ciągu dwóch kolejnych, odbywały się rozgrywki eliminacyjne. I tu także mogliśmy podziwiać waleczność naszej drużyny, która po wygranym meczu i dwóch porażkach niestety nie zakwalifikowała się do „wąskiego finału”. Ostatni dzień pobytu w stolicy był wielką ucztą dla kibiców. W sobotę - 18 października,   w hali Torwar rozegrano mecze o I miejsce. Oprawa zakończenia V krajowego finału  miała bardzo uroczysty charakter. Imprezę otworzyła grupa młodych akrobatów. Drużyny wychodzące na murawę wprowadzały przedszkolaki w strojach piłkarskich, a przebieg zawodów komentował Dariusz Szpakowski i DJ Ucho. W przerwie wystąpił też Grzegorz Hyży ze swoim zespołem. W hali panowała niezwykła sportowa atmosfera, a wszyscy kibice wyposażeni w różne  gadżety chętnie dopingowali grającym drużynom.

Udział w turnieju piłkarskim, smak zwycięstw i porażek z drużynami najlepszymi w kraju z największych miast i ośrodków piłkarskich Polski, wniósł wiele nowych doświadczeń sportowych oraz przeżyć wewnętrznych.

Jesteśmy dumni i zadowoleni z postawy dziewcząt z naszej gminy.

Oto skład drużyny dziewcząt starszych, mistrzyń województwa podlaskiego, reprezentujących nasz region w Warszawie: Dominika Jermacz (PG nr 1 w Łomży), Aleksandra Jemielita i Julia Dąbkowska (Katolickie Gimnazjum
w Łomży), Klaudia Polakowska (PG nr 8 w Łomży), Martyna Trawińska (PG nr 9 w Łomży), Justyna Chojnowska i Lidia Płaczek (SP w Jarnutach), Magdalena Łukaszewska, Weronika Szymańska i Katarzyna Tomaszczyk (SP w Konarzycach).

                                                                                   Zbigniew Żebrowski