Działalność sportowa w roku szkolnym 2014/15

W mijającym roku szkolnym młodzież z naszej szkoły aktywnie brała udział w zawodach sportowych.

W zawodach gminnych chłopcy zwyciężyli  w szachach, badmintonie, koszykówce, piłce ręcznej, czwórboju la., II i III miejsca uzyskali w indywidualnych biegach przełajowych, piłce nożnej, badmintonie indywidualnym, piłce nożnej halowej i trójboju lekkoatletycznym.Ich rówieśniczki na tym etapie rozgrywek były najlepsze w szachach, II i III miejsca uzyskały w badmintonie, koszykówce, piłce ręcznej i trójboju la.

W zawodach powiatowych największe sukcesy w kategorii chłopców wywalczono : I miejsce w szachach, II w koszykówce, piłce ręcznej, trójboju la., III w badmintonie. Dziewczęta były bezkonkurencyjne w szachach, a IV lokatę uzyskały w badmintonie.

W dalszych etapach rozgrywek – półfinałach wojewódzkich, świetnie spisały się dziewczęta zajmując I miejsce, a chłopcy uzyskali IV pozycję w tej samej dyscyplinie.

Do najwyższego szczebla rozgrywek sportowych w województwie dotarły dziewczęta w szachach i podobnie jak w roku ubiegłym stanęły na podium z medalami, tym razem za III miejsce.

Indywidualnie bardzo dobrze zaprezentowali się:

Sebastian Kadłubowski kl. VI – I miejsce w gminnych ind. biegach przełajowych i VI w półfinale wojewódzkim, I w klasyfikacji indywidualnej gminnego czwórboju la. oraz III w badmintonie.

Hubert Chmielewski kl. VI – I miejsce w skoku wzwyż i III w skoku w dal – zawody gminne oraz II m. w klasyfikacji indywidualnej gminnego czwórboju la.

Patryk Niklas kl. VI – II m. w biegu na 200 m zawody gminne.

Kamil Grzanko kl. VI – I m. w biegu na 200 m, II m w biegu na 60 m – zawody gminne, VII miejsce w biegu na 200 m. półfinał wojewódzki.

Weronika Szymańska kl. VI – II miejsce w zawodach gminnych ind. tenis stołowy.

Eliza Modzelewska kl. III – I miejsce w zawodach gminnych
i V w powiatowych – ind. tenis stołowy.

Mateusz Chludziński kl. IV – II miejsce w gminnych ind. biegach przełajowych, II w klasyfikacji gminnej i powiatowej trójboju la.

Julia Kuligowska kl. IV– III miejsce w gminnych ind. biegach przełajowych.

Uczniowie z naszej szkoły brali też udział w imprezach sportowych nie tylko wynikających ze współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego.

W roku szkolnym 2014/15 reprezentacja szachistów z naszej szkoły wytrwale rywalizowała w Łomżyńskiej Lidze Szachowej. Bardzo dobre wyniki poszczególnych zawodników zaowocowały uzyskaniem I miejsca drużynowo
w klasyfikacji końcowej. Indywidulanie w swych kategoriach miejsca zajęli:II Magdalena Łukaszewska, III Karolina Chojnowska, II Michał Karwowski, IV Marcin Karwowski, Sebastian Kozikowski. Ponadto wyżej wymienione osoby z sukcesami uczestniczyły w innych zwodach szachowych organizowanymi na terenie województwa podlaskiego.

Ogromny sukces na początku roku szkolnego odniosły reprezentantki UKS „ORZEŁ” z Konarzyc. Dziewczęta z grupy starszej (klasa VI i I gimnazjum) zwycięsko przeszły etapy eliminacyjne zwyciężając finał wojewódzki w Suwałkach i wzięły udział w finale ogólnopolskim w Warszawie.

Zbigniew Żebrowski