MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2018”

15 marca 2018 roku po raz dwudziesty siódmy w Polsce odbył się Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”.

W tym roku z zadaniami konkursowymi zmagało się 36 uczniów naszej szkoły w 5 kategoriach wiekowych: Maluch 1 – kl. 3 (6 uczniów), Maluch 2 – kl. 4 (14 uczniów), Beniamin 1 – kl. 5 (4 uczniów), Beniamin 2 – kl. 6 (5 uczniów) i po raz pierwszy kategoria Kadet 1 – kl. 7 (7 uczniów).

9 maja 2018 roku organizatorzy konkursu – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – ogłosili wyniki. Sześciu uczniów naszej szkoły odniosło sukces zdobywając wynik bardzo dobry oraz wyróżnienia.

Na uwagę i gratulacje zasługują uczniowie:

• Wojciech Flaga z klasy 3wyróżnienie,
  • Julia Godlewska z klasy 4 wyróżnienie,
  • Michał Szymański z klasy 5 wynik bardzo dobry,
  • Sebastian Kozikowski z klasy 5 – wyróżnienie,
  • Michał Karwowski z klasy 6 – wyróżnienie,
  • Marek Szymański z klasy 6 – wyróżnienie.

Wiktorii Tadaj z klasy 5 zabrakło 3 punktów a Karolinie Chojnowskiej z klasy 7 – 2,25 pkt.
do wyróżnienia.

Opiekunami przygotowującymi uczniów do konkursu były: p. Małgorzata Jagielska – wychowawczyni klasy 3 oraz p. Marzenna Brzozowska - nauczycielka matematyki w klasach 4 - 7.