Szkolne Jasełka

Czwartek – 21.12.2017 r. to był w Szkole Podstawowej im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej  w Konarzycach naprawdę wyjątkowy dzień. Wspaniałą, świąteczną atmosferę można było poczuć już od progu. Aniołowie cichutko przemykali korytarzami….

Święta Bożego Narodzenia to przecież wyjątkowy czas serdeczności, pokoju, miłości. To również czas wielu tradycji i zwyczajów, które w naszej szkole pielęgnujemy.  W tym roku do tradycji dodaliśmy szczyptę czegoś nowego….

Uczniowie zaprezentowali nietypowe jasełka. To przedstawienie muzyczne z elementami pantonimy. Ponieważ wszyscy doskonale znają losy Maryi i Józefa, nikt nie miał trudności ze zrozumieniem tej historii opowiedzianej na nowo, bez użycia słów. Dzieci wcieliły się w postacie Świętej Rodziny, pasterzy, aniołów. Byli też trzej królowie, Adam i Ewa, a nawet wąż. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które pozwoliły nam poczuć magię tych świąt.

Jasełka przygotowali: panie Dorota Łebkowska, Elżbieta Mierzejewska, Jolanta Dębek, Edyta Nierwińska  oraz pan Andrzej Piotrowski.

Naszą skromną uroczystość uświetnili swoją obecnością m. in. wójt gminy Łomża Pan Piotr Kłys, radni – Jolanta Jałowiecka i Tadeusz Jastrzębski , ksiądz prałat Jan Wróblewski, nauczyciele i pracownicy emeryci, zaprzyjaźnieni ze szkołą przedstawiciele firm, rodzice uczniów.

Po przedstawieniu i słowach uznania dla młodych aktorów  wszyscy złożyli sobie serdeczne życzenia i podzielili się opłatkiem.

Był to bardzo radosny dzień przepełniony ciepłą, serdeczną atmosferą.